10 gadżetów na prezent dla motocyklisty

01.08.2019

Jeśli masz w gronie rodziny lub znajomych miłośnika jednośladów, a zbliża się okazja w rodzaju urodzin czy imienin, nie musisz dłużej zastanawiać się nad tym, co podarować. Prezent dla motocyklisty wcale nie musi być drogi, by cieszył i sprawdzał się w praktycznym zastosowaniu! Oto lista 10 gadżetów, które bez problemu znajdziesz w sklepach stacjonarnych lub zamówisz przez Internet.

1. Rękawice motocyklowe

Rękawice motocyklowe

Nieodłącznym elementem stroju motocyklisty powinny być specjalne rękawice, więc ich nowa, dodatkowa para z pewnością jest dobrym pomysłem na upominek. Najważniejsze, by miały wzmocnienia w miejscach szczególnie podatnych na zniszczenie, ale nie krępowały ruchów kierowcy. W sklepach specjalistycznych warto szukać atestowanych rękawic z wysokiej jakości materiałów. Warto wiedzieć, że na rynku można znaleźć zarówno warianty letnie, jak zimowe, a innym kryterium podziału jest typ motocyklu (rękawice sportowe, rękawice enduro itd.).

2. Bielizna termoaktywna

Koszulka termoaktywna Eyen

Z bielizny termoaktywnej coraz chętniej korzystają nie tylko biegacze, rowerzyści czy piłkarze, ale właśnie motocykliści, którzy doskonale znają dyskomfort wynikający z nieprzyjaznych warunków atmosferycznych.

3. Plecak motocyklowy

Plecak motocyklowy

Jeśli chodzi o praktyczne gadżety dla motocyklisty, jednym z ciekawszych jest plecak o specjalnej konstrukcji i z profilowanymi szelkami, które ułatwiają jazdę nie tylko w pozycji wyprostowanej, ale również półleżącej. Muszą być także aerodynamiczne, lekkie i wytrzymałe, zwiększając w ten sposób ochronę pleców kierowcy.

4. Tank Bag

Tank Bag

Osoby, które sceptycznie podchodzą do motocykli, zazwyczaj jako argument wskazują niemożność przewożenia ze sobą bagażu. I choć w porównaniu z innymi pojazdami trudno się z tym spierać, istnieją sposoby na bezpieczny transport większej ilości przedmiotów, niż te mieszczące się w plecaku. Tank Bag to idealny prezent dla motocyklisty, szczególnie takiego, który lubi dalsze wycieczki. Torby motocyklowe powinny być pojemne, wodoodporne, wytrzymałe oraz skutecznie mocowane do pojazdu.

5. Pas nerkowy z ochraniaczem na kręgosłup

Pas nerkowy z ochraniaczem na kręgosłup

Dobrze, jeśli gadżety dla motocyklisty wpływają nie tylko na jego komfort, ale również bezpieczeństwo, a właśnie tak jest w przypadku specjalnych pasów nerkowych. Dzięki budowie dostosowanej do kształtu ciała, chronią przed przewianiem i przeziębieniem, na co motocykliści są szczególnie narażeni. Ponadto usztywniają plecy, a co za tym idzie zmniejszają dyskomfort podczas dłuższej jazdy w niewygodnej pozycji. Przy ewentualnym wypadku wytrzymały pas jest dodatkową ochroną dla dolnych partii pleców i brzucha.

6. Ładowarka do akumulatorów motocyklowych

Kolejny prezent dla motocyklisty to specjalna ładowarka do akumulatora motocykla, czyli części, która wymaga regularnej kontroli. Wiele modeli akumulatorów motocyklowych ma niewielkie rozmiary i niezbyt imponującą pojemność, stąd ryzyko niespodziewanego wyładowania w najmniej odpowiednim momencie. By temu zapobiec, motocyklista może samodzielnie używać specjalnej ładowarki, która dzięki elektronicznemu, nowoczesnemu sterowaniu automatyzuje większość procesu, więc ułatwia szybkie i bezpieczne zasilenie w domowych warunkach. Oczywiśćie, gdy dbamy o nasz akumulator, nie ma on prawa rozładować się w "najmniej odpowiednim momencie".

7. Fartuch warsztatowy

Fartuch warsztatowy

Choć nie każdy motocyklista jest majsterkowiczem, wielu lubi pogrzebać przy swojej ukochanej maszynie. Każdy mechanik potwierdzi, że nawet proste czynności serwisowe czy diagnostyczne zamieniają się w brudną robotę, więc założenie specjalnego, wytrzymałego fartucha roboczego wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Ochrona odzieży, poręczny dostęp do akcesoriów w licznych kieszonkach i komfort ruchów są największymi korzyściami płynącymi z ubrania fartucha, który staje się w tym momencie jednym z praktyczniejszych pomysłów na prezent.

8. Uchwyt na telefon do motocykla

Motocykliści, których znasz, są prawdopodobnie użytkownikami mobilnych telefonów. Przewożenie smartfona w torbie czy kieszeni uniemożliwia wykorzystanie jego funkcji, co rodzi pewien dyskomfort dla kierowcy. Na szczęście są specjalne uchwyty – gadżety dla motocyklisty, które choć nie kosztują wiele, rozwiązują problem z dostępem do smartfona w trakcie jazdy. Ten prezent sprawi, że motocyklista wreszcie będzie mógł używać nawigacji lub kontrolować przychodzące połączenia. Warto wybierać uchwyty wytrzymałe i zabudowane – by chronić wrażliwy ekran przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

9. Tematyczne drobiazgi

Brelok motocyklowy

Idealny prezent dla motocyklisty wcale nie musi być praktycznym dodatkiem. Na sklepach nie brakuje przecież gadżetów, które mniej lub bardziej nawiązują do motoryzacyjnej pasji. Jeśli jest się miłośnikiem jednośladów, zazwyczaj lubi się podkreślać ten fakt choćby i symbolicznym drobiazgiem np. brelokiem motocyklowym.

10. Środki do czyszczenia motocykla i pielęgnacji

Porządny motocykl jest nie tylko sprawny i przygotowany do jazdy, ale również estetyczny, co napawa dumą właściciela. Nic nie jest dziełem przypadku – o pojazd trzeba cały czas dbać, w czym pomagają specjalne preparaty chemiczne do chromowanych czy plastikowych elementów, a także kasków i pozostałych elementów wyposażenia. To dziesiąty, choć z pewnością nie ostatni pomysł na upominek dla motocyklistów – tę listę można z powodzeniem rozbudowywać o wszelkie praktyczne gadżety.