3 najczęstsze błędy przy zakupie polisy OC

17.08.2021

Jazda samochodem to przede wszystkim przyjemność. Dzięki autu możemy dotrzeć, tam gdzie chcemy - szybko oraz na czas. Ułatwia nam ono podróżowanie do pracy, odbieranie dzieci ze szkoły, robienie zakupów, czy też krótki wyjazd za miasto albo dwutygodniowe wakacje na drugim końcu Europy. Wiąże się jednak ona także z koniecznością dbania o samochód oraz zabezpieczeniem się od następstw nieszczęśliwych wydarzeń na drodze. Dobrze dobrane ubezpieczenie OC jest więc tutaj kluczową sprawą, dla każdej osoby która posiada samochód. OC samochodu jest wymagane podczas wszelkich kontroli drogowych, a więc trzeba zadbać o to, by zawsze było aktualne.

Dobrze dobrana polisa OC - trzy najczęściej popełniane błędy przy jej zakupie

Dobrze dobrane ubezpieczenie OC pozwoli nam na spokojną podróż autem. Ważną sprawą jest to, by ubezpieczenie OC samochodu kupować rozsądnie, sprawdzając różne opcje. Warto w tym celu korzystać z Internetu, bo można tam znaleźć sporo podpowiedzi, z których z pewnością warto skorzystać, np.: https://porownywarka-ubezpieczen.pl/najczestsze-bledy-przy-zakupie-ubezpieczenia-oc/. Przy ubezpieczeniach obowiązkowych samochodów często złym doradcą jest pośpiech. Nowy samochód, OC jest niezbędne, wydaliśmy na auto sporo pieniędzy, więc cena za ubezpieczenie OC nie robi na nas wrażenia. Pamiętajmy jednak, że przemyślane ubezpieczenie samochodu może oznaczać oszczędność rzędu kilkuset złotych. Warto w tym celu korzystać z fachowych stron, takich jak witryna: www.porownywarka-ubezpieczen.pl. Wiadomości tam zgromadzone są dla posiadaczy pojazdów mechanicznych na wagę złota. Ubezpieczenia OC zestawione w jednym miejscu dają nam pełen obraz możliwości, z których możemy skorzystać. Drugim błędem, w przypadku osób posiadających już OC, jest pozostawanie przy starym ubezpieczeniu OC. Zmieniając ubezpieczyciela, można sporo zyskać. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i tak musimy wykupić OC. Trzecim błędem jest nieprzestrzeganie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), które są podstawą polisy OC. Użyczanie samochodu innym osobom, czy też wykorzystywanie go niezgodnie z przeznaczeniem, może skutkować poważnymi problemami w przypadku wystąpienia szkody. Warto o tym pamiętać.

Samochód BMW

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - adres, który warto znać

Decydując się na zakup ubezpieczenia OC, warto się zaopatrzyć także w dodatkowe udogodnienia, takie jak, np. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czy też AC. Rozszerzenie ubezpieczenia OC o dodatkowe produkty to dobry pomysł. Dokładnie powinniśmy także poznać zakres ubezpieczenia OC, które nabywamy, żebyśmy nie przeżyli nieprzyjemnego rozczarowania. Dobrą i logiczną inwestycją będzie także, wspomniane już, ubezpieczenie assistance (AC). Na wyżej wymienionej stronie na pewno kupimy dobrą umowę ubezpieczenia OC, sz której z pewnością będziemy zadowoleni. Warto porozumieć się z ich konsultantami, by uzyskać dodatkowe informacje, które sprawią że OC będzie tańsze. Sporo także możemy zaoszczędzić kupując ubezpieczenie samochodu online. W przypadku szkód, na które chcemy się przygotować, możemy także wykupić ubezpieczenie opon, ale nie warto się tutaj ograniczać do jednego zdarzenia. Ubezpieczenie pojazdu powinno być więc działaniem kompleksowym. Najlepiej jest kupić ubezpieczenie OC, które spełni nasze oczekiwania w każdym wymiarze. Dobrą opcją w ubezpieczeniu może być np. samochód zastępczy. Dobrze dobrane OC AC pozwoli nam na spokojną jazdę w każdych warunkach.