w

Meble do warsztatu - utrzymuj porządek w narzędziach!

27.04.2021

Prawidłowa organizacja miejsca pracy przyczynia się do zwiększenia jej wydajności. Szczególnie jest to ważne w miejscach, takich jak warsztaty, w których wykonuje się wiele urozmaiconych i niestandardowych czynności.

Kluczowy jest zatem dobór odpowiednich mebli warsztatowych, ułatwiających realizacje postawionych przed pracownikiem zadań. Warto zatem zastanowić się jakie warunki powinny te meble spełniać.

Ergonomia mebli

Jak bardzo ważny jest komfort pracownika podczas wykonywania napraw przekonał się z pewnością niejeden domorosły mechanik. Każda czynność wykonywana na zbyt niskim stole warsztatowym do tego pozbawionym odpowiedniej ilości szuflad, czy nadbudowy nad stołem, która umożliwiałaby zawieszenie najbardziej niezbędnych narzędzi, kluczy lub śrubokrętów, powoduje z jednej strony frustrację, a z drugiej strony marnotrawienie cennego czasu.

Dlatego polecam produkty przemyślane przez projektantów, dodatkowo dopasowane do własnych potrzeb. Takie meble z pewnoscia produkuje jeden z liderów polskiego rynku mebli metalowych - firma PROMAG S.A. z Poznania.

Firma posiada rozbudowana sieć oddziałów w całej Polsce, więc na pewno znajdziecie w nich odpowiednie dla siebie meble.

Meble warsztatowe

Trwałość mebli metalowych

Wróćmy jednak do cech jakie powinny mieć meble stanowiące wyposażenie warsztatu.

Zaraz po ergonomii niezwykle ist otna jest trwałość. Dlatego nie wyobrażam sobie, aby takie meble mogły być wykonane np. z plastiku. Oczywiście, że muszą to być meble metalowe. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, odpowiedniej jakości blach zabezpieczonych przed korozją, konstrukcja oparta na zamkniętych profilach zapewnia nie tylko wysoką trwałość, ale i odpowiednia nośność mebli.

Oferta firmy PROMAG, o której wcześniej wspominam zawiera kilka linii mebli do warsztatu z tymi najcięższymi o nośności 3000 kg włącznie.

Czy jednak kupując stoły warsztatowe, musimy koniecznie kupić te najbardziej solidne? To pytanie jak każde dotyczące naszych indywidulanych potrzeb ma jedna odpowiedź: to zależy.

Jeśli przy użyciu zakupionego stołu warsztatowego będziemy wykonywali prace remontowe dotyczące niewielkich i niezbyt ciężkich elementów motocykla czy samochodu, to nie ma sensu, aby kupować stół o nośności 3000 kg. Wtedy możemy skorzystać z linii mebli o mniejszej nośności.

Jeśli jednak naprawiane elementy będą naprawdę ciężkie to warto, a nawet trzeba zastanowić się nad zakupem mebli o odpowiednio dużej nośności. Wtedy warto także zabezpieczyć blat stoły przy użyciu blachy ocynkowanej czy okładzin zabezpieczających przed trwałym zabrudzeniem np. smarami.

Z trwałością mebli związana jest bezpośrednio Gwarancja, a konkretnie okres gwarancji jakim objęte są meble warsztatowe, które chcemy zakupić. Tu znowu bardzo dobrze moim zdaniem wypadają metalowe meble PROMAG, które sprzedawane sa nawet z 7-mio letnim okresem gwarancji.

Meble warsztatowe I ostatnie kryterium to mobilność. Wyposażając warsztat warto pamiętać o zakupie mebli, które możemy sprawnie i bezproblemowo przemieszczać wraz z narzędziami, które czy to w ich szufladach czy na blacie są transportowane. Takimi produktami są z pewnością wózki warsztatowe, z których ofertą na stronach PROMAG-u też sugeruję się zapoznać.